Poniższy artykuł został zainspirowany spotkaniem z youtuberem i modelarzem, który zajmuje się konwersją modeli Bruder na modele RC. Oznacza to, że potrafi przerobić zwykłe modele na modele RC (Radio Controlled Model). A ponieważ modele, które przebudowuje i filmy, które z nimi kręci zaintrygowały nas, postanowiliśmy zadać kilka ciekawych pytań.
Jak długo trwa całkowita konwersja klasycznego modelu na RC?
Nasza praca, która polega na tworzeniu filmów na youtube, doprowadziła nas do tego zajęcia. Ponieważ chcemy ciągle ulepszać nasze ujęcia "z ręki", to konwersja modeli na RC była naturalnym wyborem. Już na samym początku chcę podkreślić, że ani ja ani moi współpracownicy nie jesteśmy modelarzami, zaczynaliśmy praktycznie od zera i trochę czasu zajęło nam opracowanie i udoskonalenie.
Czas przeróbki zależy od trudności modeli i ilości funkcji, które modele muszą spełniać. Przykładem może być ciągnik Bruder serii 3000, od którego wymaga się, aby jechał do przodu i skręcał: taka przeróbka zajmuje około 20 godzin. Jeśli chcemy mieć działające światła i sygnalizatory, albo dopracować inne szczegóły, to czas znacznie się wydłuża.
Która konwersja była dla was największym wyzwaniem?
Z każdym nowym modelem stawiamy coraz wyższe wymagania dotyczące funkcjonalności i jakości wykonania, więc w pewnym sensie przebudowa każdego modelu jest wyzwaniem.
Co trzeba zrobić, aby dokonać takiej przebudowy?
Dla przykładu podam jeszcze raz traktor: najprostsza wersja przebudowy wymaga trzech serwomechanizmów (dwa do napędu, jeden do skręcania), kontrolera, baterii, nadajnika z odbiornikami i obciążników do kół.
Z którego modelu RC jesteś najbardziej dumny?
Prawie zawsze z ostatniego. W tej chwili jest to Volvo A60H, do którego użyliśmy różnych kół. Widzom oglądającym nasze filmy podoba się ogólna odbudowa tego modelu, mamy od nich same pozytywne opinie, a to motywuje nas do podejmowania kolejnych wyzwań.
Na co najbardziej czekasz z tegorocznych nowości i ich przebudów?
Cóż, na tegoroczne nowości nie jesteśmy zbytnio podekscytowani, ale przede wszystkim na wał śnieżny, którego nie jesteśmy pewni, czy odbudujemy, raczej zgrzytamy zębami na jedną z ciężarówek.
Czy korzystacie z oryginalnych części, czy musicie je robić na wymiar?
Początkowo używaliśmy części z półki, ale z czasem zaczęliśmy sami wykonywać niektóre z nich z aluminium. Obecnie próbujemy opracować całkowicie aluminiowe podwozie dla ciągników serii 3000.
Ile modeli udało się wam odbudować?
Siedem ciągników - Massey Ferguson, McCormick, New Holland, Claas Axion, Deutz, Fendt, John Deere oraz trzy ciężarówki - Mercedes, Man i Volvo.
I tak to właśnie wygląda:
Dziękujemy za rozmowę, życzymy wielu sukcesów przy kolejnych remake'ach modeli, a także wielu zadowolonych widzów, którzy śledzą Twoje poczynania na YouTube.